טיפול פרטני במבוגרים

החלטתם להיפרד, בחרת לגדל ילד לבד (בנק הזרע/פונדקאות), או שהחיים הובילו אותך לכך

(ההורה השני נפטר). הפכתם ל"משפחה עצמאית" או "משפחה יחידנית".
מציאות חדשה שמביאה איתה שלל אתגרים, משברים וקשיים – בהורות, מול עצמך ומול הילדים.

 

במשפחות שבהן אמא ואבא נפרדים או מתגרשים, השאלות עולות עוד לפני השינוי. לפרק משפחה זו אחת ההחלטות הקשות והמשמעותיות שאדם עושה בחייו. לעיתים לוקח שנים לקבל את ההחלטה ולעיתים זה קורה בבזק. כך או כך, כאשר יש ילדים בתמונה, המצב יותר מאתגר ומורכב. עולות שאלות רבות כמו: איך לדבר עם ילדים על גירושים?, איך אסתדר לבד?, מה יגידו המשפחה והחברים? איך תומכים בילד שאחד ההורים בחר להתנתק ממנו? איך ממשיכים הלאה לפרק ב'?... ולצידן תחושות לא קלות כגון: כעס על בן הזוג, תחושת כישלון, פחד מהלבד, לחץ מהעול הכלכלי ועוד.

 

במשפחות יחידניות, ההורות, ככל שתהיה עוצמתית ונפלאה, מחוללת בתוכה גם פחדים וקשיים, כי להיות גם "אמא" וגם "אבא" זו אחריות כבדה. צריך לדאוג להתפתחות תקינה של הילד, ניהול הבית והפרנסה. הורים במשפחות חד-הוריות צריכים הרבה עזרה מבני המשפחה והסביבה והקושי הגדול עולה כאשר ההורה חולה או ברגעי חולשה ועייפות שאז נשארים לבד וצריך להמשיך לתפקד כי אין מישהו אחר שייקח פיקוד. לעיתים אף עולים רגשות אשם על כך שלילד/ה אין דמות אב/אם בחייו. בנוסף, במשפחה שבה זוג הורים, בדרך כלל, ישנה חלוקה של "תפקיד אם" ו"תפקיד אב" ואילו פה ההורה צריך להיות בו זמנית שניהם, סמכותי ורך. חינוך הילדים מאתגר, וצריך ללמוד ולמצוא את האיזון בין התפקידים.

 

איך אני יכולה לעזור לך?

הטיפול מיועד להורים במשפחה עצמאית או יחידנית, שחווים בחייהם תקופת משבר או קושי ומבקשים שינוי בחייהם. אני יודעת שהפניה לטיפול אינה קלה, אך היא בחירה של כוח ואמונה. זהו הצעד הראשון אל עבר המציאות החדשה אותה אתם מבקשים לעצמכם.

מציאות חדשה, שבה יש לך רגע איכותי עם עצמך בתוך המרוץ המטורף של החיים, ולא רק כממלא/ת צרכים של אחרים. מציאות חדשה של שיתוף פעולה עם הילדים, מציאות של חיים בשלום עם ההורה השני, מציאות של שמחה ואנרגיה חיובית ולא כעסים וריבים, מציאות של קבלה וחמלה של ההורה שאת/ה למרות בחירות כאלה ואחרות וללא רגשות אשם, מציאות של יחד ולא של לבד. לעיתים נדרשת לנו התמיכה ונקודת מבט של אדם נוסף, שיעזור לנו להתחבר שוב לעוצמות שבנו, להבין ולהתמודד ובשביל זה אני פה בשבילך.

אני מאמינה בלב שלם כי משפחות עצמאיות וחד הוריות אינן צריכות לחיות חיים של קושי, סבל, כעס ומרמור, אפשר לחיות במציאות חדשה כל עוד נעשה את הבחירה וניקח אחריות על החיים שלנו.

 

מה קורה בטיפול?

במפגש הטיפולי, מתקיימת בינך וביני שיחה (כבכול טיפול פסיכולוגי המבוסס על הגישה הדינמית). לצד השיחה, יש לנו אפשרות לשלב כלים מעולם האמנות. האמנות מאפשרת לבטא את מה שקשה לבטא במילים  כמו: פחד, כאב, קונפליקטים, לא מודע ועוד.

תהליך היצירה מאפשר יציאה מאזור הנוחות וגילוי כוחות חדשים שיובילו אותך לעבר המציאות החדשה אליה שאפת. בנוסף, פיתוח החשיבה היצירתית בקליניקה תורם ליכולת פתרון בעיות בחיי היום-יום.

הבחירה האם ליצור ואיך היא שלך. במקרים מסוימים אני יכולה להציע חומר כזה או אחר בהתאם לצורך שלך. כיוון שהאמנות היא ראי הנפש, היא מאפשרת  לך להתבונן על עצמך מבחוץ ולהגיע להבנות ותובנות משמעותיות. אין צורך ברקע מוקדם באמנות או בכישרון מיוחד.

 

אני מאמינה כי הבסיס לטיפול טוב הוא הקשר והאמון שנבנה ביני לבינך. זהו מסע משותף שההצלחה בו תלויה בגורמים רבים וביניהם בחיבור ובכימיה בינינו.

 

מזמינה אותך  ליצור קשר ולהגיע לפגישת היכרות בקליניקה שלי ברמת-גן.

עלות מפגש 350 ש"ח לשעה.